Keresés a tartalomban:
Tudta ezt?

Mérgező anyagok a samponokban

A két veszélyes termék forgalmazását megtiltották

2015. április 14., NFH/SV
Címkék: sampon balzsam vizsgálat fusfürdő mérgezés hajápolás veszélyes termék NFH
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) akkreditált Élelmiszer és Vegyipari Laboratóriumában 18 sampont és 2 hajbalzsamot vizsgáltak meg a szakemberek, két termékről derült ki, hogy szemgyulladást, fekélyt, és mérgezést okozó anyagokat tartalmaznak.
A hatóság azért vizsgálta meg ezeket a termékeket laboratóriumi körülmények között, mert a samponok, illetve balzsamok tartósan érintkeznek a fejbőrrel, így ha ezek a termékek szennyezettek számos bőrproblémát, (baktériumok vagy gombák által előidézett fertőzéses gyulladások) okozhatnak.
 
A laboratóriumban 6-féle szempont alapján vizsgálták meg a hajápolási szereket. Az egyik legfontosabb előírás, hogy ezekben a kozmetikai termékekben nem lehet kimutatható úgynevezett Enterobaktérium, szulfitredukáló Clostridium, Staphylococcus aureus és Pseudomonas aeruginosa, továbbá az összes élő mikrobák száma nem haladhatja meg a határértéket. ( 103/g mennyiséget, illetve penészszám esetén a 102/g)
 
A vizsgálaton 2-féle termékben ( Genera Gizengers tusfürdő és sampon, illetve a Sampon Mild csalánkivonattal ) találtak a hatóság szakemberei a megengedettnél lényegesen több mikrobát. Ez azért probléma, mert az élő mikrobaszám határértéknél nagyobb előfordulása különböző típusú megbetegedéseket okozhat, mely esetén a tünetek súlyossága egyéntől és kortól is változhat.

A laboratóriumi vizsgálatok mindkét kifogásolt termékben kimutatták az Enterobaktériumot, a Genera Gizengers samponban pedig a Pseudomonas aeruginosa jelenléte igazolódott.
 
Az Enterobaktérium jelenléte fekáliás szennyeződésre utalhat, ráadásul tekintettel arra, hogy a kórokozók egy része (pl. Salmonella) is ebbe a családba tartozik, problémát okozhat, ha egy hajápolási szerben ilyen anyag található.

A Pseudomonas aeruginosa, a bőrfertőzésektől a súlyos, életet veszélyeztető betegség kiváltója is lehet. A szervezetbe kerülve mérgezés okozója is lehet, de szembe kerülve akár súlyos szemgyulladást, vagy fekélyt is okozhat a szemen, amely akár a látás elvesztéséhez is vezethet. Mindazonáltal a Pseudomonasok megfertőzhetik a mély szúrt sebeket, de akár a vért, a bőrt, a csontokat, a fület és a szemet, a húgyutakat, a szívbillentyűket, valamint a tüdőt is. A veszélyes termékek forgalmazását a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság megtiltotta.

A vizsgált termékek listája:

Nem felelt meg:


Megfelelt:


A laboratóriumi vizsgálatról készült videó:

Megosztás:
Nyomtatás
Küldés e-mailben

SZÓLJON HOZZÁ!
Tisztelt látogatónk! Amennyiben szeretne a cikk tartalmához hozzászólni, jelentkezzen be, vagy ha még nem rendelkezik hozzáféréssel, regisztráljon. [ Bejelentkezés ] [ Regisztráció ]
Felhasználó azonosító:

Jelszó:

Hozzászólás írása
Mehet

AJÁNLÓ

BMI - Testtömegindex
kalkulátor

Testsúly [kg]:
Magasság [cm]:
Értékelés
Az Ön BMI-je:
Forrás: Magyar Nemzeti Szívalapítvány
Ismeri-e Ön a békéltető testületek munkáját?
 
Nem ismerem
Már hallottam róla
Ismerem és már fordultam is panasszal a testülethez